Author Topic: Nova kategorija - Solaris  (Read 8801 times)

Zeleni_Obad

• Administrator
  • Hero Member
    • BSDSrbija
Nova kategorija - Solaris
« Reply #15 on: September 19, 2006, 07:59:52 pm »
Originalno postavio/la Nightweaver
Originally posted by Zeleni_Obad
Ali, nije ni Gedora losa, naprotiv... :)

Jeste..veoma je losa. Nevidjeno los distro.

Ahhhh, shvatam stav... ako smijem da primjetim, licno, slican stav gajim spram svakog "komercijalnog, zakljucanog" znanja; na primjer: Solarisa :)

Naravno, ovo je vrlo subjektivno, okoralo shvatanje, ali, formirano je nakon visegodisnjeg istrazivanja, vaganja i upotrebe bilo kakvog znanja, i ono kaze: sve sto je "zakljucano" - ne vrijedi, nicemu ne vrijedi. Nadam se da ce ovaj OpenSolaris potpuno i trajno otkljucati i nesto sto je na glasu poput Solarisa.

Ali, da bismo nesto odbacili, trebamo to prvo dobro upoznati, secirati, blejiti u to...  :)

borbug2

• Newbie
  • *
« Reply #16 on: January 12, 2010, 12:31:49 am »
Poz svima.Vidim da je ova tema o Solarisu pokrenuta jako davno,ali sam ga se ja domogao tek nedavno.Uspesno sam ga insatlirao na Dell Vostro 500,sa Intel Celeron 2.0,1 gb,x3100.Sve izgleda extra.Ali od toga nisam dalje mrdnuo.Aplikacije rade,zvuk takodje.Nikako da nadjem gde se konfigurise wifi,ili internet veza uopste.Os je stvarno dobar i bilo bi steta da nemoze da se iskoristi njegov potencijal.Da li neko ima neko resenje?Inace ja sam ljubitelj PCBSD distroa,i dugo se vrteo na gore pomenutom laptopu.Neznam sta mi bi,pa sam ga zamenio nekim linuxima,a sad naidjoh na Solaris.

soxxx

• Administrator
  • Hero Member
« Reply #17 on: January 12, 2010, 03:04:01 pm »
Kad sam ja probavao Solaris nije mi ni mreznu karticu prepoznao pa sam morao da skidam 'vr' drajver i da instaliram. Nakon toga je mreza radila, tj. tek tad je Solaris "video" moju karticu. Kako PCBSD prepoznaje tu karticu, ili tu wifi karticu? Vrlo verovatno ces morati da skidas dodatne drajvere.
The best way to learn UNIX is to play with it, and the harder you play, the more you learn.
If you play hard enough, you'll break something for sure, and having to fix a badly broken system is arguably the fastest way of all to learn. -Michael Lucas, AbsoluteBSD

MarkoBalkan

• Sr. Member
« Reply #18 on: January 15, 2010, 02:49:16 pm »
?ini se da su ubrzali instalaciju.

instalacija verzije iz predprošle godine trajala kao što je napisano 300 sati i to sa 2 GB rama.

a instalacija najnovije verzije traje ispod 45 minuta.