Autor Tema: hdd poruke prilikom instalacije aplikacija  (Pročitano 5577 puta)

z0ran

• Full Member
hdd poruke prilikom instalacije aplikacija
« poslato: Mart 24, 2011, 05:46:56 posle podne »
Koristim NetBSD 5.1 amd64 i hdd mi je segate koji je totalno nov, kad god nesto instaliram povremeno mi izbaci uvek istu poruku

wd0g: error writing fsbn 209917720 of  209917720-209917723 (wd0 bn 356297527; on 352469 tn 12 sn 19), retrying
wd0: (aborted command, interface CRC error)
wd0: soft error (corrected)

na kraju je sve instalirano i sve radi, ne znam koji je uzrok ovih poruka? particionisao sam sa FFSv2, umesto sa FFSv1 jer sam citao da radi mnogo bolje i da je pogodnija za dom0 i domU, isto sam ostavio oko blizu 1gb praznog prostora prilikom particionisanja...sve u svemu radi svaka aplikacija bez problema, ali prilikom svake instalacije bilo cega, poruka se ponavlja i do 3 puta.

da jos nesto dodam, iste probleme sam imao, ali mnogo cesce,  i kad sam koristio FFSv1.
"If you aim the gun at your foot and pull the trigger, it's UNIX's job to ensure reliable delivery of the bullet to where you aimed the gun (in this case, Mr. Foot)."

MarkoBalkan

• Sr. Member
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2011, 05:54:03 posle podne »
da li imaš instaliran kde ili gnome?

z0ran

• Full Member
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2011, 07:01:32 posle podne »
Citat: MarkoBalkan
da li imaš instaliran kde ili gnome?

ne koristim nikad kde i gnome, koristim i3-wm, ali i sa  podignutim X, i bez X-a stalno se ta poruka prikazuje, takodje da napomenem,  na tom disku sam imao i obsd i jedno vreme dragonflybsd, i nikad mi se to nije desavalo...masina je totalno nova, nema jos godinu dana kako sam je kupio i planirao sam da tu probam netbsd i da ga premestim kasnije kad izadje 6-a na quad core..ne znam sta bi mu to bilo.
"If you aim the gun at your foot and pull the trigger, it's UNIX's job to ensure reliable delivery of the bullet to where you aimed the gun (in this case, Mr. Foot)."

Zeleni_Obad

• Administrator
  • Hero Member
    • BSDSrbija
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2011, 07:17:50 posle podne »
http://www.bishnet.net/tim/blog/tag/cable-crc-error/

Bice da je Seagate-ov firmware u pitanju

z0ran

• Full Member
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2011, 07:32:24 posle podne »
zeleni_obad, hvala na linku, svaka cast na ovome! ali jbg, bas sam se zaleteo na seagate.

Dule Mars

• Hero Member
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2011, 10:53:36 posle podne »
Ma, Seagate je djubre... Ja sam placao racune oporavljajuci ljudima Seagate diskove zamrznute zbog greske u firmveru...
Ja moram da jedem krstove! Ja sam nešto drugo, a ne pop!